Abdullah Avcı : 5 maçla antrenörlüğüm sorgulanamaz

Abdullah Avcı : 5 maçla antrenörlüğüm sorgulanamaz
16
A+
A-

Beşiktaş’ın teknik direktörü Abdullah Avcı, 1-0 kaybedilen maçının hemen ardından yaptığı açıklamada çok sert konuştu. “5 maçla antrenörlüğüm sorgulanamaz.” diyen Avcı, “Son 10 senede bu ülkede şampiyonluğa oynayan takımlar ikişer defa beni istediler” diyerek kendisini kötü eleştirenlere sert açıklamalarda bulundu.

Alınan yenilgi sonrasında açıklamalarda bulunan Abdullah Avcı, sinirli olduğunu sorulara verdiği yanıtlarla gösterdi. Sert sözlerde bulunan Avcı’nın konuşması şu şekildeydi:

“Şampiyonluğa oynayan takımlar ikişer defa beni istediler.”

“Oynanan oyunu, oyuncuyu, kendimi hep sorguladım. Benim antrenörlüğüm sorgulanamaz. 20 senede her kademede çalışıp tırnaklarımla kazıyarak buraya geldim. Son 10 senede bu ülkede şampiyonluğa oynayan takımlar ikişer defa beni istediler.”

Abdullah Avcı : “5 haftayla antrenörlüğüm sorgulanamaz!”

Abdullah Avcı

“Ben başka takımla şampiyonluğa oynadım son 3 senede. Ben buraya tüm sınavları vererek geldim. 5 haftayla benim antrenörlüğüm sorgulanamaz. 10 senede istemedi beni sadece, ben de burayı istedim oyunculara ve kendime güvenerek.”

Kendisinin ve takımın performansının sorgulanabilir olduğunu ancak 20 senelik antrenörlük kariyerinin 5 maçla sorgulanamaz olduğunu dile getiren Avcı, sözkonusu kötü performansın bu haftadan itibaren değişeceğini düşündüğünü söyledi.

Avcı, Ljajic’in performansından memnun değil

“Ljajic’in performansından ben de memnun değilim ama hayal ettiren, ayağına baktığın bir oyuncudan bahsediyoruz. Önemli ve yetenekli bir oyuncu. 5 maçta 4 sarı kart, 3’ü itirazdan… Bunun eleştirisini yüzüne de yaptım.”

“Yorgunluk ve sakatlanma ölçümlerini yapıyoruz. Burak iki ciddi sakatlıktan çıktı, bizim için ve milli takım için de önemli bir oyuncu. Burak’ın iki üst üste riski olduğu için pazar günü kullanabilmek adına bugün geri çektik.”

Takımın performansı hakkında konuşan Abdullah Avcı, bu kötü gidişatın bir gün son bulacağını ve herkesin sabırlı olması gerektiğini söyledi.

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.