Ali Koç : Maaşları Nasıl Ödeyeceğiz?

Ali Koç : Maaşları Nasıl Ödeyeceğiz?
18
A+
A-

Kadın Basketbol Takımı’nın yeni sezondaki ismi Fenerbahçe Öznur Kablo olacak. Sarı-lacivertliler ile Öznur Kablo arasında varılan sponsorluk anlaşmasında başkan Ali Koç’un Fenerbahçe hakkındaki konuşmaları olay oldu. Anlaşma Fenerbahçe Başkan Yardımcısı Burhan Karaçam ve Öznur Kablo Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Balarısı arasında imzalanırken mikrofonu eline alıp önemli açıklamalarda bulunan Ali Koç, geceye damga vurdu.

Ali Koç: “2019-20 Sezonu Tüm Kulüpler İçin Zor Olacak”

Yeni sezonun sadece açısından değil tüm kulüpler için zor geçtiğini söyleyen Başkan Ali Koç, çok daha büyük sponsorluk anlaşmaları için çalışmaların yürütüldüğünü belirten konuşmasına şöyle devam etti:

“İbrahim Balarısı ile göreve geldiğimiz andan itibaren bir şey yapmaya çalışıyoruz. Bu yıla nasip oldu. Hayallerimizde daha büyük sponsorluk anlaşmaları var. Önümüzdeki yıl için iş birliği arzu ediyoruz. Sponsorlukta büyük-küçük yok. Rakiplerin küçülmeyi tercih ettiği bir ortamda Aziz Bey’in koyduğu vizyon içinde büyük kulüp olarak elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Bu bağlamda kadın ve erkek voleybolda sponsorluklar gerçekleştirdik.

“Amatörleri bırakın, futbola odaklanın”

Taraftarlarımız bazen bizlere ‘Amatörleri bırakın, futbola odaklanın’ diyerek kızıyor. Bu bir duruş ve anlayış. Buralara gerçekleştirilen yatırımların alınıp futbola yatırılması gibi bir durum yok. Finansal Fair-Play kuralları çerçevesinde ne kadar harcayacağınız belli, Bu yüzden diğer öbür taraflarda ödün vermemek için çabalıyoruz. Maaşlar nasıl ödenecek, bu gemi nasıl yüzecek diye düşünüyoruz. 2019-2020 yılı maddi olarak hiçbir kulüp için kolay değil. Her yıl daha da zorlaşıyor. Milli arasında camiamıza sesleniş yapmak istiyorum. Daha zamanı için karar vermedik ancak birkaç konuya açıklık getirmek istiyorum.”

Kadın Basketbola İlk Sponsorluk

Sarı-lacivertlilerin başkan yardımcısı Burhan Karaçam ise Kadın Basketbol Takımı’nın ilk kez bu denli önemli bir sponsora kavuştuğunu söyledi. Anlaşma süresinin 1 yıl olduğunu belirten Karaçam, anlaşmaya dair rakam açıklamaktan kaçındı. Sadece bu anlaşmanın bu takım için çok değerli olduğunu söyleyerek yetindi.

Öznur Kablo Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Balarısı, anlaşma konusunda çok mutlu ve memnun olduklarını söylerken ligde ve Avrupa’da şampiyonluktan emin olduklarını belirtti.

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.