Barcelona Savaş Alanına Döndü Derbi Ertelendi!

Barcelona Savaş Alanına Döndü Derbi Ertelendi!
9
A+
A-

Bilindiği gibi ’da 9 siyasetçinin tutuklanması nedeniyle büyük çatışmalar çıkmıştı. Bu nedenle İspanya Futbol Federasyonu, Barcelona ile arasında 26 Ekim Cumartesi günü oynanması öngörülen dev karşılaşmanın başka bir tarihe ertelendiğini duyurdu.

Barcelona ile Real Madrid‘i 26 Ekim Cumartesi günü Camp Nou‘da buluşturması beklenen efsane mücadelesi, Katalonya bölgesinde çıkan çatışmalardan ötürü bugün ertelendi. İspanya Futbol Federasyonu, resmi internet sitesi üzerinden yaptığı duyuruda olası güvenlik sorunlarının önüne geçmek adına dev karşılaşmanın başka bir tarihe alınacağını duyurdu.

12 Katalan Siyasetçiden 9’u Tutuklanmıştı

Barcelona

Barcelona

Açıklamada yıllardır birbirlerine karşı büyük bir mücadeleyle göğüs geren Real Madrid ve Barcelona’dan 21 Ekim Pazartesi TSİ 11.00‘e kadar ortak bir tarih ayarlamalarının istendiği ifade edildi. Uzlaşı sağlanamaması durumunda ise nihai kararın federasyon tarafından verileceği kaydedildi. Hatırlanacağı üzere İspanya’da Yüksek Mahkeme, ayrılıkçı 12 Katalan siyasetçiden 9’unu tutuklamıştı. Tutuklananlara 9 ila 13 yıl hapis cezası verilmiş ve bunun üzerine sokaklar savaş alanına dönmüştü.

Ancak Barcelona sokaklarında bağımsızlık yanlıların eylemleri devam etmişti. Kentteki eylemlerde de benzer şiddet olayları yaşandı. Güvenlik güçleriyle göstericiler arasında gece yarısına kadar devam çatışmalardan sonra göstericiler yavaş yavaş dağılmaya başladı.

Galatasaray Maçı Öncesi

Öte yandan Real Madrid, 22 Ekim tarihinde Galatasaray ile karşılaşacak. İspanyol ekibinin Barcelona maçı öncesi İstanbul’da bazı rotasyon kararları alması bekleniyordu.

Günün iddaa kuponlarını görmek için buraya tıklayın!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.