Fenerbahçe FIFA’ya Şikayet Edildi!

Fenerbahçe FIFA’ya Şikayet Edildi!
20
A+
A-

Fenerbahçe’nin genç futbolcusu Ferdi Kadıoğlu’nun ücretinin yarısını ödemediğini açıklayan NEC Kulüp Müdürü Wilco van Schaik, çarpıcı ifadeler kullandı.

Fenerbahçe’nin 2018 yılının Temmuz ayında Hollanda Kulübü NEC Nijmegen’den transfer ettiği ile ilgili şok açıklamalar geldi. Ferdi Kadıoğlu bonservisinin yarısının ödenmediğini belirten NEC Nijmegen, sarı-lacivertli kulübü FIFA’ya şikaye ettiğini söyledi.

“FIFA’ya Şikayet Ettik”

Wilco van Schaik yaptığı açıklamada “10 Kasım’da FIFA’ya başvurduk ve şimdi bir karar bekliyoruz. Bizim için gerçek anlamda eşi benzeri görülmemiş bir olay.” ifadelerini kullandı.

“Ocak’ta Sonuç Almayı Umuyoruz”

20 yaşındaki genç futbolcu hakkında konuşan Wilco van Schaik, “Ferdi Kadıoğlu’nun Fenerbahçe’de oynaması gerçekten güzel bir şey ama hala bu parayı bekliyor olmamız çılgınca bir şey. Ocak ayında bir sonuç alacağımızı umuyoruz ve artık bu ödemenin hızlı bir şekilde yapılması gerektiğini düşünüyoruz” dedi.

Ne Hale Geldi!”

Wilco van Schaik, ile ilgili olarak “Borç anlamında ne duruma geldiklerini biliyoruz. Geçen sene küme düşme tehlikesi yaşadılar, Phillip Cocu gibi bazı isimlere tazminat ödemek zorunda kaldılar. gibi ülkelerde böylesine borçlar varken yeniden borçlanmaya bize göre daha farklı bakılır” açıklamasını yaptı.

Hollanda ekibinin yönetici ayrıca “ şu an ligde dördüncü ve umarız Avrupa kupalarına katılır. Çünkü o zaman lisansı almak için başvuru yapacaklar ve bu da tüm borçları ödemeyi ve onay almayı gerektiriyor. Her hafta Fenerbahçe’nin Süper Lig’de ne yaptığını ve sıralamadıki yerini kontrol ediyoruz.” dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.