Fikret Orman İstifasını Geri mi Çekecek?

Fikret Orman İstifasını Geri mi Çekecek?
3
A+
A-

ani bir kararla etti! Süper Lig’de ilk 5 haftada çok kötü bir performans sergileyen ve sadece 5 puan alabilen Beşiktaş yönetimindeki Orman, istifa ettiğini bildirdi. Fakat sonradan itifasını geri çekeceğine dair haberler çıkmaya başladı. Orman, istifasını şu açıklamalar ile bildirmişti.

İşte Orman’ın açıklamaları: “Buradaki tek amacım Beşiktaş’a hizmet etmek oldu, başka bir amaç için burada bulunmadım. Beşiktaş için büyük mücadeleler verdik. Kimsenin kaldıraç noktası olmadım. Tribünlerle bir yere gelmedim. Bütün desteğimi Beşiktaş camiasından ve taraftarından aldım. İlk geldiğimde Beşiktaş’ın taraftar oranı yüzde 16’ydı.

“Tüm maçlarımızı deplasmanlarda oynadık”

Fikret Orman
Fikret Orman

Beşiktaş’a çok değerli yatırımların yapıldığını, yönetim kimseden yardım istenmediğini ve hiçbir kampanyanın düzenlenmediğini dile getiren Orman, gerek stad konusunda, gerek deplasmanda şampiyon olma konusunda ve gerek de Avrupa’ya gidememe konusunda birçok sıkıntının içinde önemli başarıların elde edildiğini söyledi. Fulya’ya kamp tesisinin yapıldığına ve Pendik’in yeniden düzenlendiğine vurgu yapan Orman, Türkiye’de futbol konusunda bir “pusu kültürü”nün oluştuğunu ifade etti.

“Pusu kültürü oluşturuldu”

Geçen Beşiktaş yönetimindeki iç dinamiklerin sıkıntılı olduğunu ve bunlarla uğraşılmasının çok yorucu olduğunu dile getiren Fikret Orman, verilen emeğe gösterilen tepkiye çok üzüldüğünü de belirtti. Beşiktaş’a sahip çıkılması gerekildiğini her fırsatta söylemelerine sağmen son zamanlardaki mutsuzluk ve umutsuzluktan şikayetçi olan Orman, kendisine bunların şiddetle yansıtılmasından rahatsız olduğunu bildirdi.

“Sürecimi tamamlıyorum”

Her türlü çözüm yolunu denediklerini söyleyen Fikret Orman, kırgın ve üzgün olduğunu söyledikten sonra herkesin üzülerek beklediği o kararı verdiğini şu sözlerle açıkladı:

“Beşiktaş’ta bir kan değişikliğine ihtiyaç var. Çok iyi bir hocamız var. Şu anda negatif hava daha çok benim üzerimden giriyor. Ben bu işe Beşiktaş sevgisi nedeniyle girdim. Yarın Beşiktaş Divan Kurulu’nu toplayacağım ve Beşiktaş’taki sürecimi noktalıyorum.”

Fikret Orman ‘ın açıklamaları hala devam ediyor.

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.