Fırat Aydınus’un Hakemliği Bırakacağı Tarih…

Fırat Aydınus’un Hakemliği Bırakacağı Tarih…
6
A+
A-

MHK Başkanı Zekeriya Alp, hakem Fırat Aydınus’un 1,5 sene sonra görevini bırakacağını açıkladı. Aydınus’un başarılı bir sezon geçirdiğini belirten Alp, “ 1,5 sene sonra hakemliği bırakacak. Son zamanlarında yapanlardan beklentimiz çok daha fazla. Gençlerimize gerek moral gerekse eğitim amaçlı destekleri olması şart” ifaladerinde bulundu.

“Hakemliği bırakmalarındaki sebep olarak performans 1, yaş 2 diyebiliriz.”

Zekeriya Alp, Galatsaray Teknik Direktörü ile sosyal medyada dolaşan fotoğrafının, MHK başkanı olmadığı bir döneme denk geldiğini ifade ederek, VAR’da başarılı bir performans sergileyen hakemlere, yönetmelik dahilinde bir süre daha görev vermeye odaklanacaklarını belirtti.

Ana hedeflerini, hakemlerin standart kararlar vermeleri olarak belirlediklerini vurgulayan Alp, sezon başında hakemliği bırakan Bülent Yıldırım ve Serkan Çınar ile ilgili ise şunları kaydetti:

“Arkadaşlarımızdan Bülent Yıldırım zaten yaşını doldurmak üzereydi. Fakat talimatlarda operasyonla sene sonuna kadar uzatılması söz konusuymuş. Her iki hakemin performanslarının değerlendirmesi ortaya kondu. İki hakemin de son sıralarda yer aldığı görüldü. 3-4 ay sonra hakemliği bırakacak durumdaysa bu arkadaşların yapması gereken şey belli. Oğuz Sarvan’la beraber onlarla konuştuk. Sizleri bu sezon kadromuzda düşünmüyoruz, sebebi de şu dedik. En doğru şey, kendilerinin edip daha iyi anılarla anılmasıydı. Hakemliği bırakmalarındaki sebep olarak performans 1, yaş 2 diyebiliriz.”

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.