İddaa’da Sistem Nedir? Sistem Nasıl Oynanır?

İddaa’da Sistem Nedir? Sistem Nasıl Oynanır?
16.176
A+
A-

İddaa oynamaya yeni başlayanlar için “Sistem nedir?” sorusuna cevap vermek istedik. Sistem, kuponlarının en karmaşık fakat en çok kazandıran tahminleridir. Diyelimki elinizde 5 adet ve siz 3 maçlık bir oluşturmak istiyorsunuz ama hangi 2 maçı elemek istediğiniz konusunda kararsızsınız. Bu 5 maçı sıstem 3 olarak oynayarak 5 tahminden olabilecek tüm 3 maçlı kuponları oluşturabilirsiniz.

Sistem iddaa tablosu
Sistem iddaa tablosu

İddaada sistem tablosuna baktığımız zaman ödenmesi gereken en az tutarın 10 TL olduğunu görürsünüz. Buradaki matematikte 5’in 3’lü kombinasyonları geçerlidir. Yani bu kupona 10 lira yatırarak bu 3’lü kuponların hepsine 1’er lira yatırmış oluyorsunuz. Eğer 5 misli oynarsanız da 10 kupona 5’er lira yatırmış ve toplamda 50 lira ödemiş olacaksınız. Aslında anlamanız gereken en önemli şey sistemin, tek tek birçok kupon yaparak elde edebileceğiniz seçenekleri tek kuponda birleştirmek olduğu. Maçlarınızın bazıları tutmasa da tutan diğer maçlardan para kazanabileceğiniz bir kupondur.

Kazanacağınız Parayı Nasıl Hesaplayabilirsiniz?

Sistem konusunda anlaşılmayan bir diğer konu da ne kadar para kazanılabileceği. Yaptığınız kuponun altında gördüğünüz tahmini kazanç için tüm maçların tutması gerekmekte. Örneğin 3 maç oynadınız. Bu kupondaki 5 maçın sadece 3’ü tutarsa hesaplamak için yalnızca bu 3 oranı çarpmanız lazım. 4 maç tuttuğunda ise kaybeden maçı devre dışı bırakıyoruz ve kazanan maçların oranını hesaplıyoruz.

Kazanacağınız parayı kısa yoldan kolayca hesaplayabilmeniz için küçük bir tüyo verecek olursak iddaa oyunlarının olduğu bir siteye gidip aynı oranlardan aynı kuponu işaretleyebilirsiniz. Bu yöntem size otomatikmen kazanacağınız ya da kazandığınız parayı gösterecektir.

Bankolu Sistem Farkı Nedir?

İddaa tahminleri yaptıktan sonra sıstem oynarken bir maçı olarak işaretlediğiniz zaman o maçın kesin tutacağı tahmininde bulunmuş olursunuz. Yani diyelim ki 5 maçın 3’ünü sistem maçı olarak işaretlediniz. Bu 3 maçtan birine de banko derseniz sizin banko dediğiniz maçın dışında 3 sistem maçınızın da tutması gerekiyor. Sistem oynayacağınız kuponda özellikle düşük oranlı bir maça çok güveniyorsanız banko olarak değerlendirerek kupon bedelini düşürebilirsiniz. Çünkü sistemden bu maçı eksilterek yapacağınız kupon sayısını azaltmış olursunuz.

Unutmayın bu maçlar biraz kafa karıştırıcıdır ama eğer işin püf noktalarını bilirseniz güzel kazançlar elde edebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.