Sergen Yalçın Beşiktaş’a mı Geliyor?

Sergen Yalçın Beşiktaş’a mı Geliyor?
14
A+
A-

’a mı geliyor? Fikret Orman‘ın basın toplantısı ile Beşiktaş yönetiminden ayrılma kararını bildirmesi sonrasında gözler, teknik direktör Abdullah Avcı ve ekibine çevrildi. ’ın Beşiktaş’taki görevini tamamladığını söylemesi üzerine dikkatler başlangıcı güzel yapamayan ve ligin ilk 5 haftasında sadece 5 puan alabilen siyah-beyazlı ekibin teknik direktörü Abdullah Avcıya yoğunlaştı.

Taraftarlar’ın Malatyaspor maçında Yalçın’ın adını tezahürat yapması ile şu an en olası kararın Sergen Yalçın olacağı düşünülüyor. Abdullah Avcı’yı başarısız bulan taraftar Fikret Orman’ın ayrılması sonrasında takımın başına Sergen Yalçın’ın geçmesini istiyor.

Her ne kadar Fikret Orman Abdullah Avcı’ya takımın başında kalmasını söylemiş olsa da Avcı’nın ekipten ayrılması çok büyük bir olasılık. Teknik direktörün yeni yönetimdeki kararı şu an merak konusu.

Yeni Teknik Direktör Kim Olacak?

Sergen Yalçın
Sergen Yalçın

Şu an Avcı’nın takımdan ayrılması halinde ekibin başına geçmesi en muhtemel isim Sergem Yalçın. Olası bir teknik direktör boşluğunun Yalçın ile doldurulmasını taraftarlar da çok istiyor. Taraftarın Başakşehir karşılaşmasında ismini haykırdığı Yalçın, olası bir ayrılıkta teknik direktörlük koltuğu için en büyük aday olarak göze çarpıyor.

Yalçın, bu zamana dek Yeni Malatyaspor’un başında çıktığı 5 karşılaşmada 2 galibiyet, 2 mağlubiyet ve 1 beraberlik aldı.

Sergen Yalçın Kimdir?

5 Kasım 1972’de İstanbul’da doğdu. Futbola Beşiktaş’ın alt yapısında Başlayan Yalçın, Serpil Hamdi Tüzün sayesinde Türk futbolunun efsane isimlerinden biri haline geldi.

Tam adı Ali Rıza Sergen Yalçın olan ünlü futbolcu şu an teknik direktörlük yapmakta. Aynı zamanda futbol yorumcusu ve futbolcudur. Orta saha pozisyonunda görev aldığı futbolculuk kariyerini bitirtikten sonra teknik direktörlük yapmaya başlamıştır. Türkiye’de dört büyüklerin formalarını giymiş iki futbolcudan ilkidir.

1 kere yılın futbolcusu seçilmeye layık görüldü. 5 kere Beşiktaş ile Türkiye Şampiyonluğu, 3 kere Kupa Şampiyonluğu başarısını yakalayan Yalçın, şu an Yeni Malatyasapor takımının başında.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.