featured

Trabzonspor Derbi Öncesi Sakatlıkları

Hafta sonu Süper Lig’de Galatasaray ile kozlarını paylaşacak olan Trabzonspor’dan derbiye birkaç gün kala açıklaması geldi. Trabzonspor Kulüp Doktoru M. Hakan Ayaz, sakatlanan futbolcuların son durumlarıyla alakalı merak edilen ayrıntıları duyurdu.

Sakat Listesi ve Sağlık Durumları

Yapılan duyurulara göre Abdülkadir Ömür, 12 Eylül 2019’da menüsküs tamiri operasyonu geçirmişti. Oyuncu önümüzdeki günlerde Almanya’ya gidecek ve tedavisine orada evam edilecek.

Ahmet Canbaz ise tibia platosunda subchondral nondeplase fracture (ayrılmamış kırık) sakatlığıyla uğraşıyor. Aynı zamanda femur kondülünde kıkırdak ezilmesi, femur ve tibiada kemik iliği ödem alanları, posterolateral köşe travmasına bağlı lateral collateral ligament derin komponentte yırtık, ön çapraz bağ (ACL) de interstisiyel rüptür (kısmi yırtık) tespit edilmiş olsa dahi iki gün geçmesine rağmen ödem ve kanama alanlarının henüz yeteri kadar geçmediği görülmüştür. Canbaz’ın 1 hafta sonra tekrar MR tetkiti ile son durumuna bakılacak.

Filip Novak‘ın ise alt baldır adelesinde 2 yırtık bulunuyor. 4-6 hafta sonra tedavisi bitecek olan oyuncunun ne zaman sahalara döneceği şu an içni bilinmiyor.

Alt baldır soleus apanöroz (kas zarı) yırtığı tamamen iyileşmiş olan Daniel Sturriedge ise henüz tam olarak iyileşememiş durumda. Kas dokusunun yeterliği esnekliğe ulaşmayıp sertleşmesi nedeniyle tedavinin biraz daha uzaması öngörülüyor.

Caleb Ekuban‘ın ise sol ayak 5. metatars kemiğindeki kırık tamamen iyileşmiş durumda. Uzun süredir yapmamasından kaynaklı atletik formunu yakaladığı zaman maçlara çıkabileceği söyleniyor.

Günün Mavi ve Kırmızı takım kuponlarını görmek için Günün Harbi İddaa Kuponları sayfamıza uğramayı unutmayın. Orada da maçlar yer almaktadır. Umarız her şey çok daha güzel olur.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

GOLMAKİNESİ.NET - HARBİGOL.COM ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!